Lázně Kynžvart - lázeňské pobyty, víkendové pobyty

Zvolte cenu

od 5 560 Kč do 13 740

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Lázně Kynžvart jsou jednou z pouhých čtyř lokalit v ČR, kde jsou klimatické podmínky díky svým specifickým podmínkám uznány jako přírodní léčivý zdroj, tedy uznány jako vhodné k léčení. Význam lázní je dán především ideálními klimatickými podmínkami. Specializují se na léčbu respiračních onemocnění, kožní onemocnění, na léčbu pohybového aparátu, na léčbu obezity, a to i díky svým ideálním přírodním podmínkám. Klimatické podmínky vycházejí z polohy areálu lázní v podhorské oblasti s nadmořskou výškou 730 m, nad hranicí přízemních mlh. Je zde vysoký stupeň čistoty ovzduší s nízkým obsahem alergenů a bakterií.

O pacienty pečuje kvalifikovaný zdravotnický personál 24 hodin denně, po celou dobu je rovněž zajištěna nepřetržitá lékařská služba. Veškeré procedury, rehabilitace a další léčba probíhají pod vedením zkušených zdravotníků a fyzioterapeutů.

Kynžvartské minerální prameny jsou součástí zřídelní soustavy kyselek uvnitř široké mariánskolázeňské zřídelní oblasti, avšak společný mají pouze hlubinný zdroj oxidu uhličitého. V současné době se jímají čtyři prameny - Helena, Viktor, Marie a Richard. Prameny Helena a Viktor je možné čerpat v pitném pavilónku, pramen Marie je jímán pouze do studny. Mezi Lázněmi Kynžvart a Mariánskými Lázněmi se rozkládala v minulosti poměrně bohatá ložiska peloidů. Byla však vytěžena a částečně vyschla. V současné době je pro léčbu užívána kvalitní rašelina, která je dovážena z oblasti Třeboňska.

Lázně nabízí volnočasové aktivity, sportovní vyžití – k dispozici jsou horská kola, elektrokola či nordic walking. V okolí se nabízí řada možností k výletům, možnost golfu na nedalekém hřišti, v zimě nedaleko možnost lyžování. Velkou předností Léčebných lázní Lázně Kynžvart vedle unikátního přírodního bohatství je jejich charakter lázní rodinného typu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace